سینما حقیقت: روز سومرویای فیل: کریستوف بیلسن/بلژیک

مستندی خوش‌ساخت و دیدنی در ارتباط با «کینشاسا» سومین شهر بزرگ آفریقا و پایتخت کنگو. بیلسن با روایتی تأثیرگذار چگونگی زندگی مردم این شهر را از نگاه سه تن از شهروندانش به تصویر می‌کشد. دختری که در اداره پست کار می‌کند. اداره پستی که ارباب‌رجوع ندارد. مردی که در تنها ایستگاه آتش‌نشانی شهر کار می‌کند اما به دلیل کمبود امکانات و دور از دسترس بودن ایستگاه، همیشه دیر به محل حادثه می‌رسد و نهایتاً پیرمردی که نگهبان ایستگاه قطار شهر است. ایستگاهی که به گفته پیرمرد به‌ندرت قطاری از آن عبور می‌کند و تبدیل به محلی برای استراحت و مطالعه شده است.
   این تصویری است که ما در مستند «رویای فیل» از جامعه‌ی در حال گذار کنگو می‌بینیم. روایتی خیره‌کننده با تصاویر زیبا از سکون و سکوتی که در شهر موج می‌زند.

تیزر فیلم:
https://www.youtube.com/watch?v=vqt46BOIyiQ

دگردیسی، راهنمای درمان حساسیت/ افسانه سالاری

مستندی کوتاه و آزاردهنده از افسانه سالاری

یک فیلم مستند/ مارچین پودولک/ لهستان

انیمیشنی زیبا با تصویرسازی‌های دیدنی. تصویری از انزوا و تنهایی یک مرد  و گفتگوهای خیالی او با فرزندانی که کیلومترها از او فاصله دارند.

 مانکن‌های قلعه حسن خان/ سام کلانتری

ایده‌ای جالب که با پرداخت بد، عملاً تبدیل به گزارشی ساده از چگونگی ساخت مانکن‌های پلاستیکی و ارسالشان به سطح شهر شده است. مانکن‌هایی که با پوشش‌های مختلف در پشت ویترین مغازه‌های شهر جا گرفته‌اند.


0 نظرات:

ارسال یک نظر