? How often do you find a right Person
این جمله برروی پوستر فیلم "Once" نوشته شده است.
گلن هنسرد، پسر جوانی ست که در مغازه تعمیرات جاروبرقی پدرش کار میکند و شب ها در معابر و خیابان های دوبلین گیتار میزند و می خواند. یک روز اتفاقی با دختری مهاجر و اهل چک که به همراه دختر و مادرش در آپارتمانی در محله فقیرنشین شهر زندگی میکند، آشنا می شود. دختر نواختن پیانو را از پدرش آموخته و هر روز برای تمرین پیانو به مغازه ساز فروشی می رود. علاقه مشترک به موسیقی و عشق به نوازندگی و تصمیم به ضبط یک آلبوم موسیقی رابطه عاشقانه ای را در میان انها بوجود می آورد. رابطه ای که در بستر موسیقی و علاقه به آن شکل گرفته است.
Once فیلم ساده ای ست؛ تصاویر و بازی بازیگران فیلم به قدری واقعی ست که در برخی سکانس ها بیننده را به یاد فیلم های مستند می اندازد. " جان کارنی" کارگردان ایرلندی آن، فیلم را با بودجه صد و شصت هزار دلار و در طول تنها هفده روز ساخته است. تمام قطعات موسیقی فیلم توسط " گلن هنسرد" بازیگر اصلی مرد که خواننده و بنیانگزار گروه موسیقی پرطرفدار ایرلندی The Frames نیز می باشد به همراه " مارکتا ایرگلوا" بازیگر اصلی زن و خواننده اهل چک، ساخته و اجرا شده است.
فیلم دارای سکانس های فوق العاده ای ست:
یکی از سکانس های درخشان آن، سکانس اولین هم نوازی دختر و پسر در مغازه سازفروشی ست. آن جا که پسر با گیتار زهوار در رفته خود و دختر با پیانوی امانتی مغازه سازفروشی قطعه زیبا و تأثیرگذار" Falling Slowly" را می سازند و یا سکانسی که پسر با گیتاری بردوش و دختر با جاروبرقی خراب، که بر سنگفرش ها به دنبال خود می کشاند در خیابان های شهر قدم میزنند.
فیلم با یک اتفاق ساده شروع می شود و با یک پایان بندی ساده و نه چندان خوش آیند مخاطب اما معقول نیز پایان می پذریرد. پسر برای ادامه کار نوازندگی خود می خواهد به لندن برود اما دختر به خاطر مراقبت از مادر و دخترش نمی تواند او را همراهی کند و ناچار هرکدام به سوی سرنوشت خود می روند.
دانلود قطعه Falling Slowly و Lyrics
دانلود قطعه If you want me و Lyrics

0 نظرات:

ارسال یک نظر